Hlavní obsah
 

Čím víc peněz pumpujeme, tím jsou lidé nespokojenější, tvrdí Babiš

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojení, uvedl v pondělí k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla největším protestem od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci.

 
Čím víc peněz pumpujeme, tím jsou lidé nespokojenější, tvrdí Babiš

„Člověk má z toho pocit, že čím víc peněz pumpujeme, tím víc jsou lidé nespokojeni. Je to zvláštní situace, nicméně já si myslím, že jste všichni inteligentní, čtete noviny, a pokud máte nějaké pochybnosti nebo se chcete na něco zeptat, klidně mi napište e-mail nebo pošlete smsku, já vám poradím, jak komunikovat,” řekl Babiš v komentáři k nedělní demonstraci za nezávislou justici a lepší vládu na Letné.

Babiš vyjádřil přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.

Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek přišlo na úvod demonstrace zhruba 250 000 lidí, policie podle České televize účast odhadla na 200 000. Na další ze série protestů, která začala na konci dubna, lidé přijeli z celé republiky i ze zahraničí. Další demonstraci na Letné organizátoři ohlásili na 16. listopadu.

Babiš už v neděli uvedl, že nesouhlasí s tvrzením demonstrantů, že by on či vláda zasahovali do nezávislosti justice. Některé projevy byly podle něj neuvěřitelné.

Premiér Andrej Babiš v Černínském paláci na konferenci ekonomických diplomatů

Foto: Ondřej Deml, ČTK

„Byl to prý dnes pestrý proud lidí, kteří hovořili o nezávislosti justice, u toho mě posílali rovnou do kriminálu, našeho pana prezidenta (Miloše Zemana) do rakve, a třeba by i znárodňovali soukromé společnosti. Neuvěřitelné. Ale i tohle jsou názory, které můžou v demokracii zaznít, i když normální člověk si o nich tedy může myslet své,” napsal v neděli v sms zprávě premiér. Ocenil, že v Česku mohou lidé 30 let po revolučním roce 1989 svobodně demonstrovat a vyjadřovat své názory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků