Hlavní obsah
Vladimír Kremlík Foto: Novinky

Chtěli mě podplatit, tvrdí exministr Kremlík

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) tvrdí, že mu byl v souvislosti se zakázkou na auditora mýtného systému nabídnut úplatek 1,5 milionu korun. Nabídka měla přijít loni těsně před Vánocemi od právníka Martina Janouška.

Vladimír Kremlík Foto: Novinky
Chtěli mě podplatit, tvrdí exministr Kremlík

Kremlík o nabídce úplatku informoval až 14. ledna, kdy měl podle serveru SeznamZprávy kontaktovat šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku. Sumu měl dostat za to, pokud kontrola mýtného systému nebude svěřena státní firmě Cendis, ale zůstane společnosti CGI.

„Bylo mi nabídnuto 1,5 milionů, když kontrola mýta zůstane mimo CENDIS, na té stávající firmě,“ napsal podle serveru Kremlík Koudelkovi.

Věděl o tom Babiš?

Koudelka měl podle Kremlíka přislíbit, že o incidentu informuje premiéra Andreje Babiše (ANO) a vrchní státní zástupkyni Lenkou Bradáčovou.

Babiš i Bradáčová popřeli, že by takovouto informací disponovali, podle serveru však zdroj z bezpečnostní komunity potvrdil, že premiér informován byl.

Zakázka na dozor na mýtným byla zrušena Kremlíkovým nástupcem Karlem Havlíčkem (za ANO), než se tak stalo, měl se Kremlík s advokátem Janouškem setkat znovu. Jasné odpovědi na to, zda nabídka stále platí, se Kremlík nedočkal.

Janoušek ke schůzce pouze uvedl, že mu bylo špatně a nevěděl, co mluví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků