Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Chřipková epidemie trvá. Ve středních Čechách kvůli nemoci zemřeli čtyři lidé

Celoplošná chřipková epidemie v České republice dále pokračuje. Za poslední týden vrostla nemocnost podle údajů ministerstva zdravotnictví o dalších 10 procent. Akutními respiračními infekcemi trpí v průměru 1691 osob na 100 tisíc obyvatel. Několik lidí už také kvůli chřipce zemřelo.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Chřipková epidemie trvá. Ve středních Čechách kvůli nemoci zemřeli čtyři lidé

„Nejnovější údaje Státního zdravotního ústavu potvrzují, že na celém území ČR přetrvává plošná chřipková epidemie. Dominujícím původcem zůstává virus chřipky typu A/H3N2,“ uvedla v pátek Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Počty nemocných s akutními respiračními infekcemi se podle ní zvyšují zejména u dětí do 14 let.

Nejvyšší nemocnost je hlášena z krajů Jihomoravského, Moravskoslezského, Zlínského a Plzeňského. Ve Středočeském kraji zemřeli kvůli nemoci od začátku chřipkové sezóny již čtyři lidé. Tři úmrtí byla hlášena během tohoto týdne.

Statistika k minulému pátku mluvila o 21 úmrtích kvůli nemoci v celém Česku, aktuálnější data zatím nejsou. Další závažné případy se podle hygieniků objevily u desítek lidí, především těch starších.

Hygienici veřejnosti doporučují vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí a v případě zdravotních obtíží zůstat doma v posteli a nákazu dále nešířit.

Epidemie trvá i ve většině evropských států.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků