Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

ČEZ rozdal sponzorské dary za 300 miliónů, neříká komu

Za poslední dva roky rozdal ČEZ více než 300 miliónů korun mimo svou nadaci ČEZ podle protikorupční organizace Růžový partner. Informovali o tom v sobotu s tím, že firma odmítá zveřejnit, komu peníze putovaly.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
ČEZ rozdal sponzorské dary za 300 miliónů, neříká komu

"ČEZ poslal místo odpovědi pouze jména několika právnických osob, která sám vybral a uvedl, že jde o příklad, komu byl dar poskytnut. Tuto informaci doplnil o zavádějící graf," uvedla Iveta Jordanová, šéfka správní rady Růžového pantera. Jisté je podle ní tedy jen to, že v roce 2010 státem vlastněná společnosti poskytla mimo nadaci skoro 166 miliónů a v roce 2011 více než 145 miliónů korun.

Růžový panter bude podle Jordanové dál informace vymáhat podle zákona. Vyzval také vládu, aby z pozice majoritního vlastníka zamezila dalšímu svévolnému porušování zákona touto společností.

Jordanová připomněla, že Hospodářské noviny před několika upozornily na to, že firma vyplatila miliardy korun v uzavřených soutěžích, do nichž nepouštěla všechny zájemce. Navíc nezveřejnila, kdo zakázky v těchto tendrech získal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků