Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Česko láká stále víc homosexuálních turistů, magnetem je Praha

Gayové a lesby tvoří asi devět procent všech zahraničních turistů, kteří letos navštíví ČR. Ročně k nám tak, zejména do hlavního města, zavítá asi 600 000 homosexuálních turistů, kteří vyhledávají služby nějak související s jejich menšinovou sexuální orientací. O víkendech tvoří zahraniční turisté více jak 50 procent návštěvníků pražských gay klubů. Jejich útraty jsou výrazně nadprůměrné. Vyplývá to z informací poradenské společnosti Mag Consulting a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Česko láká stále víc homosexuálních turistů, magnetem je Praha

"Do ČR přijíždějí homosexuální turisté ze států, kde je jejich orientace do určité míry zapovězená, jde například o Rusko. Do Česka ale přijíždějí i homosexuální turisté ze Španělska, Itálie nebo okolních zemí," uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek.

Praha se v posledních letech zařadila mezi nejpopulárnější destinace homosexuálů v Evropě, zejména pro vysokou míru tolerance obyvatel a širokou nabídku specializovaných podniků.

"O víkendech tvoří zahraniční turisté více než polovinu návštěvníků pražských gay klubů," uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková. Všeobecně jsou v Evropě za "Mekku" homosexuálů považovány Londýn, Berlín a Barcelona.

"Homosexuální turisté, kteří k nám přijíždějí, jsou stále bohatší a utrácejí více peněz. Často nakupují výstřední luxusní zboží," dodal Beránek.

Specializované nabídky jsou zatím vzácné

V posledních letech se na tuto klientelu zaměřují i tuzemské cestovní kanceláře, nabídka specializovaných zájezdů pro české gaye a lesby je jim k dispozici většinou na internetu, tištěný katalog těchto zájezdů vydává v ČR pravidelně pouze cestovní kancelář Eso Travel.

"Máme stabilní množinu 500 až 1000 gayů a leseb, kteří s námi cestují," uvedl Tomáš Cikán z Eso Travel. Podle něj jde často o manažery, kteří kupují zájezdy, jejichž ceny výrazně převyšují průměr.

"Z letních destinací u moře jsou u této menšiny nejoblíbenější destinace jako francouzské letovisko Cap d´Agde, španělské pobřeží Costa del Sol, Gran Canaria, Ibiza, Lanzarote a Sitges u Barcelony.

Popularitu mezi homosexuály získávají i pobyty na řeckém ostrově Lesbos, dále na luxusních ostrovech Mykonos a Santorini," dodala Petříčková. V nabídce cestovních kanceláří ale tvoří speciální nabídka pro homosexuální turisty jen okrajovou záležitost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků