Hlavní obsah
Policejní prezident Martin Červíček Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Červíček počítá s Martincem do vedení kriminální policie

Policejní prezident Martin Červíček by byl rád, kdyby končící šéf protikorupční policie Tomáš Martinec v budoucnosti působil v rámci vedení kriminální policie. Červíček to v neděli uvedl v Otázkách Václava Moravce.

Policejní prezident Martin Červíček Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Červíček počítá s Martincem do vedení kriminální policie

Červíček uvedl, že by chtěl využít Martincovy zkušenosti v oblasti hospodářské kriminality.

"Chtěli bychom na policejním prezidiu vytvořit určité analytické centrum, které by lepším způsobem sdílelo informace v šetření nejenom celorepublikových speciálních útvarů a myslím si, že to bude znamenat posílení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování a já bych byl velmi rád, kdyby pan Martinec zastával nějakou pozici v hierarchii tohoto úřadu," uvedl Červíček.

Nový šéf protikorupční policie Tomáš Martinec

Foto: Právo

Policejní prezident podotkl, že záleží také na výsledku šetření odboru vnitřní kontroly policejního prezidia kvůli sporu Martince s Bradáčovou. Červíček uvedl, že oficiální výsledek šetření by měl být k dispozici v týdnu od 13. května, nyní ještě prezidium konzultuje některé otázky s generální inspekcí.

Spor Martince s Bradáčovou

Bradáčová již dříve prohlásila, že ji chtěl protikorupční útvar poškodit informacemi o prověřování a možném trestním stíhání jejího manžela Tomáše Hájka. Podle žalobkyně ale útvar také zpracovával řadu kauz mimo dozor státního zastupitelství - například případy týkající se solárních elektráren. Případů ale prý byly desítky. Bradáčová se proto obrátila na Červíčka, aby tyto informace prověřil.

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová

Foto: Jan Handrejch, Právo

Spor žalobkyně s policií vyšel najevo koncem března, kdy Bradáčová vyvracela v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 možnou podjatost v kauze IT zakázek ministerstva práce a sociálních věcí. V něm policisté prověřují i jejího manžela, se kterým ale žalobkyně již tři roky nežije. Bradáčová tehdy uvedla, že na ni kauzu vyrobil Martinec. To však Martinec odmítl.

Martinec na svou funkci rezignoval k 15. květnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků