Hlavní obsah
Autonomní sociální centrum Klinika Foto: Lucie Plesníková, Novinky

Centrum Klinika dostalo pokutu za nerespektování předběžného opatření

Soud uložil Autonomnímu sociálnímu centru Klinika pokutu 50 000 korun za nerespektování předběžného opatření. Pokuty od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už přesáhly 100 000 korun, sdělil v pátek mluvčí úřadu Radek Ležatka. Každý den, kdy v budově v Jeseniově ulici na Žižkově zůstávají po skončení smlouvy, jim úřad navyšuje pokutu o 1000 korun. Přes 80 000 korun už zaplatili.

Autonomní sociální centrum Klinika Foto: Lucie Plesníková, Novinky
Centrum Klinika dostalo pokutu za nerespektování předběžného opatření

"Podle informací, které jsme obdrželi, soud udělil první pokutu za nerespektování předběžného opatření soudu ve výši 50 000 korun," vysvětlil mluvčí. Jedno ze soudem vydaných předběžných opatření fyzické osobě, která měla objekt od ÚZSVM vypůjčený, zakazuje provozovat v něm Autonomní sociální centrum Klinika. Druhým jí ale soud přiznal právo nechat si od budovy klíče a nechat si v ní své věci.

Budovu v Jeseniově ulici aktivisté obsadili na konci roku 2014, později ÚZSVM fyzické osobě z jejich řad budovu na rok zapůjčil. Smlouva skončila začátkem března, od té doby je objekt využívaný nelegálně.

Za poslední měsíc byla čtyřikrát na Klinice nahlášená bomba, policie budovu evakuovala, ale žádné výbušné nařízení nenašla. Situaci řeší i policie, bylo podáno několik trestních oznámení. Zároveň se jí zabývá i soud, řeší ho jako občansko-právní spor kvůli nedodržování smlouvy o výpůjčce.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků