Hlavní obsah
 

Brno se na víkend stává Mekkou motorkářů

Karavan nebo dodávka, velký party stan, staré kanape nebo aspoň sada plastových židlí, nafukovací bazének, lednice, výkonná hudební aparatura a spoustu alkoholu. S takovým vybavením dorazily do kempů v okolí Masarykova okruhu tisíce fanoušků kolotoče závodů motocyklového mistrovství světa, který o víkendu zakotvil právě v Brně.

 
Brno se na víkend stává Mekkou motorkářů

Kemp Start v bezprostřední blízkosti okruhu patří mezi oblíbená místa nadšenců jedné stopy. „Nejvíc je tu asi Poláků, Slovinců, Němců a Rakušanů, ale je tu vlastně smíchaný celý svět. Oproti minulým ročníkům je tu asi o deset procent lidí míň, ale to se ještě může v průběhu víkendu změnit. Je možné, že některé fanoušky odradila od plánování cesty nejistota okolo toho, jestli si tu Velká cena vůbec pojede, vždyť jasno bylo vlastně až v červnu,“ řekl Právu v pátek po obědě vedoucí kempu Leoš Jelínek.

Rozlehlým travnatým prostranstvím kempu se nesla kakofonie zvuků od dunění výkonných aparatur, přes zpěv lidových písní alkoholem očividně posilněných německých fanoušků po túrování motorek. A nejenom motorek, návštěvníci si s sebou přivezli nejen nejrůznější podomácku vyrobené bizarní stroje, kterými se prohánějí po areálu, ale také vymontované motory určené k dělání co největšího randálu.

Čím bizardnější vozítko, tím větší zábava aneb v kempu se fanoušci pohybují na neobyčejných strojích.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Číslo 46 se spojením „The doctor“ ukazuje, že několikanásobný mistr světa Valentino Rossi zůstává miláčkem fanoušků.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Ne všichni fanoušci v kempu ale pojali prodloužený víkend jako příležitost k nevázanému veselí. Poněkud stranou od největšího frmolu našel svoje místo i pár z Velké Británie. „Před lety jsem tu byl s kamarády na motorce, ale teď už by to můj zadek nezvládl, jet přes půl Evropy,“ přiznal šedesátník Ian. „Takže místo motorky jsem vzal auto a manželku. Prostředí kempu nám nevadí, aspoň zavzpomínáme na dobu, kdy jsme byli taky mladí a hluční,“ dodal s úsměvem.

Túrování motorů patří k oblíbené kratochvíli v kempu.

Foto: Petr Kozelka, Právo

O poznání větší klid panoval pak v samotném Brně. Že se v bezprostřední blízkosti moravské metropole koná mistrovství světa, připomínaly jen ojedinělé hloučky fanoušků snadno rozpoznatelných díky kšiltovkám či tričkům s čísly svých motocyklových „bohů“.

Příjezd desítek tisíc fanoušků do Brna byl v pátek bez větších komplikací, největší problémy mohou podle policistů nastat v neděli odpoledne po skončení závodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků