Hlavní obsah
Václav Havel se zatím uličky v Brně nedočkal. Foto: Milan Malíček, Právo

Brňané Havlovu uličku nechtějí, rozhodne další anketa

Skupina příznivců pojmenování brněnské uličky spojující park pod Petrovem s Divadlem Husa na provázku po exprezidentu Václavu Havlovi zatím se svou snahou neuspěla.

Václav Havel se zatím uličky v Brně nedočkal. Foto: Milan Malíček, Právo
Brňané Havlovu uličku nechtějí, rozhodne další anketa

Na základě podnětu lidí shromážděných kolem šéfa divadla Vladimíra Morávka vypsala radnice městské části Brno-střed anketu o tom, zda si lidé přejí zatím bezejmennou uličku věnovat památce zesnulého dramatika a politika. Jenže lidé to v anketě odmítli. Anketa přesto bude dál pokračovat, tentokrát na celoměstské úrovni.

V hlasování podpořilo přes 54% lidí stanovisko, že po Havlovi zatím není vhodné pojmenovávat ulici či jiný veřejný prostor, přes 5% respondentů si myslí, že by Havlovo jméno měla nést hlavní třída připravovaného Jižního centra, a přes 40% hlasujících zatrhlo možnost pojmenovat po Havlovi právě uličku pod Petrovem.

Nepříznivý výsledek hlasování ihned napadli příznivci pojmenování s tím, že anketa byla zmanipulovaná.

„Nedomnívám se, že by anketa na webových stránkách městské části byla nějakým způsobem zmanipulovaná, pouze jeden den tam přibylo výraznější množství hlasů, ale jak pro, tak i proti. Ale aby nikdo nemohl říkat, že hlasování bylo špatné, uděláme ještě jednu anketu, tentokrát celoměstskou,“ vysvětlil starosta Brna-středu Libor Šťástka (ODS).

„Vnímáme, že je to pro Brňany citlivá záležitost a domníváme se, že zrovna o takové záležitosti by měli rozhodnout lidé, a ne úředníci od stolu. Pokud si to nakonec budou lidé přát, tak pojmenování uličky podpořím, ale sám za sebe nejsem příznivcem živelného pojmenovávání,“ dodal starosta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků