Hlavní obsah
 

Do konce dubna se koronavirem nakazí 10 600 lidí

Do konce dubna se nakazí podle odhadů 10 600 lidí, do poloviny dubna pak 7 tisíc. Na tiskové konferenci to řekl předseda Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.

 
Do konce dubna se koronavirem nakazí 10 600 lidí

„Zprávy jsou pozitivní. Česká republika se ubránila tomu nejhoršímu a je to vidět na těch datech. Podařilo se nám zastavit nekontrolovatelné šíření nemoci v České republice a můžeme se vracet zpět do normálního života,“ sdělil ministr Vojtěch s tím, že z toho nejhorší jsme venku.

Kromě ministra zdravotnictví se tiskové konference účastní také ředitel ÚZIS Ladislav Dušek a předseda České společnosti anesteziologie resuscitace a intenzivní medicíny Vladimír Černý.

Minulý týden Dušek předpovídal, že do poloviny dubna bude 8 tisíc nakažených a do konce měsíce 14 tisíc. Tato data by tak měl na středečním brífinku vyhodnotit, podle aktuálního vývoje by je mohl upravit.

Vyjádřit by se měl ale také ke kapacitám v nemocnicích. Konkrétně by mohl říci, zda mají jednotky intenzivní péče dostatek lůžek a zdravotnického materiálu.

K pondělnímu ránu bylo v České republice již přes 5 tisíc nakažených, 91 osob onemocnění podlehlo, 181 se naopak vyléčilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků