Hlavní obsah
Lékárna v areálu benešovské nemocnice Foto: Jan Kholl, ČTK

Benešovská nemocnice obnovila provoz po útoku hackerů

Benešovská nemocnice, jejíž počítačová síť byla 11. prosince napadena počítačovým virem, v pondělí zcela obnovila provoz. Oznámila to mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová s odvoláním na hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO).

Lékárna v areálu benešovské nemocnice Foto: Jan Kholl, ČTK
Benešovská nemocnice obnovila provoz po útoku hackerů

Benešovská nemocnice obnovila provoz interního oddělení a laboratoří, čímž se její provoz opět dostal do normálu, a je schopna se postarat o své pacienty ve stejném rozsahu jako před kyberútokem,“ uvedla hejtmanka.

„Všechny základní aplikace jsou provozuschopné, byť některé pouze v základním nastavení, a v následujících týdnech budou upravovány do stavu před útokem,“ uvedl ředitel nemocnice Roman Mrva s tím, že během pondělí bude obnoven i mail server a datové servery s daty uživatelů.

Pacienti by se měli připravit na to, že na některá ošetření mohou čekat déle, neboť personál bude muset ještě některá data zadávat ručně.

V průběhu ledna a února nemocnice odoperuje všechny odložené plánované operace a například čekací lhůty na náhrady kolenních a kyčelních kloubů v roce 2020 se nebudou nijak významně posouvat.

„Během těchto následujících dvou měsíců by mělo dojít k dorovnání stavu a pak bude běžet provoz nemocnice tak, jak jsme všichni zvyklí,“ uvedli Mrva s hejtmankou.

Nemocnice je i nadále ve spojení s odborníky z Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB). Byly učiněny kroky ke zvýšení bezpečnosti počítačové sítě, jako je nákup nového firewallu, omezení přístupu uživatelů na internet a omezení kontrolovaných dálkových připojení do nemocniční sítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků