Hlavní obsah
 

Babiš při interpelacích odpovídal, na co se ho nikdo neptal. Pirát ho vypnul

Čtvrteční interpelace na premiéra Andreje Babiše (ANO) připomínaly spíš grotesku než důstojnou parlamentní diskuzi. Poslanci se předsedy vlády ptali na přijetí Istanbulské úmluvy a dotační tituly na mateřské a základní školy, Babiš si ale odpovídal, na co chtěl. Evidentně mu nedá spát audit Evropské komise o jeho střetu zájmů.

 
Babiš při interpelacích odpovídal, na co se ho nikdo neptal. Pirát ho vypnul

Poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou (Trikolóra) například zajímalo, jestli chce premiér ratifikovat Istanbulskou úmluvu. „Prosím vás, dneska byla schůze o střetu zájmů nějakého Babiše. Babiš nemá žádný střet zájmů a nic se nebude vracet,“ začal svou odpověď premiér, ač se ho nikdo na audit neptal.

Vrátil se tak k dopolednímu jednání, kdy poslanci audit řešili. Babiš v té době ve Sněmovně chyběl, podle svých slov pracoval na Úřadu vlády. Tak si to vynahradil během interpelací.

„Média stále lžou a opakují, že se bude něco vracet,“ trval na svém Babiš. Dále mluvil o tom, že Piráti chtěli nejprve audit zveřejnit, ale nakonec tak neučinili. Zkritizoval poslance, že během dopoledne nepustili ke slovu ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO).

Andrej Babiš

Foto: psp.cz

Řídící schůze Vojtěch Pikal (Piráti) Babiše čtyřikrát napomenul, aby odpovídal na otázku o Istanbulské úmluvě. Babiš si i tak říkal, co chtěl. Pikal mu proto odebral slovo a mikrofon mu vypnul. Premiér i přesto dál mluvil, i když nebyl slyšet.

Čižinský a odpadkové koše

Úplně na jiné téma odpovídal Babiš i během druhé interpelace, kterou položila poslankyně Věra Kovářová (STAN), která se ptala na peníze pro mateřské a základní školy.

„K tomu střetu zájmů prosím vás. To je ta vaše demokracie? Opozice svolá schůzi, a nedá ministryni slovo? Proč jste ji nenechali mluvit?“ tázal se premiér. Pikal ho znovu napomenul, ať mluví k věci.

„Hlavně Piráti, to je ta naše nová transparentní síla a na magistrátu místo toho, abyste řešili ty odpadkové koše, tak se stále dohadujete, řešíte střet zájmů a poučuje vás i Čižinský (Jan Čižinský - poslanec a předseda Prahy sobě),“ jel si stále svou premiér.

„Pane premiére, předmětem interpelace není ani Čižinský, ani odpadkové koše,“ upozornil premiéra Pikal. Poté Babiš začal mluvit k tématu, i tak ale Kovářovou jeho odpověď neuspokojila.

Babiš: Už jsem se vyléčil

„Zapomněl jste si vzít homeopatika na křivdu, když tady opakujete samé lži,“ glosovala Kovářová s narážkou na Babišův známý výrok o tom, že bere homeopatika.

„Homeopatika na křivdu už neberu, už jsem absolutně v pohodě. Už jsem se vyléčil,“ opáčil Babiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků