Hlavní obsah
Letecký pohled na odstavné parkoviště a závodní okruh Foto: Policie ČR

Automotodrom nemůže dostat dotaci státu, je zadlužený

Dluhy ohrožují budoucnost dalších závodů v Brně. Podle informací Práva má totiž Automotodrom Brno, a. s. (AMD), který až dosud v Brně závody na svém okruhu pořádal, značné dluhy. Na tuto skutečnost AMD sám upozornil ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy před několika dny s tím, že kvůli těmto okolnostem nemohou čerpat žádnou dotaci.

Letecký pohled na odstavné parkoviště a závodní okruh Foto: Policie ČR
Automotodrom nemůže dostat dotaci státu, je zadlužený

Zarážející však je, že se tyto informace objevily až nyní. Přitom už řadu měsíců probíhají jednání, jakým způsobem společnosti pomoci ze strany města, kraje a státu pro zajištění dalších ročníků konání závodů. Na to, proč tomu tak je, Automotodrom redakci neodpověděl.

„Je s podivem, pokud společnost AMD informovala o svém předlužení pouze ministerstvo, a nikoliv kraj. Ještě ve středu totiž krajský úřad marně vyzýval AMD po předchozích pracovních jednáních k předložení žádosti o dotaci s přílohami vyžadovanými českým i evropským právem, o které by mohlo rozhodnout svolané mimořádné jednání zastupitelstva kraje v rámci dohody Automotodromu, ministerstva a kraje,“ reagoval hejtman Michal Hašek (ČSSD), který spolu s primátorem Brna Petrem Vokřálem (ANO) dlouhodobě usiluje o zachování světového šampionátu pro Brno a region.

„Za ještě podivnější bych považoval tuto informaci ve světle nedávného závěru auditu hospodaření AMD objednaného městem Brnem, jehož výsledky prezentoval primátor Vokřál. Nenaznačoval totiž žádný tak závažný problém. V této situaci bude nutné oddělit vyřešení nemožnosti dotovat AMD od rozhodnutí o vzniku spolku pro budoucí pořádání Velké ceny. Budu proto iniciovat okamžitou schůzku zástupců ministerstva, kraje a Brna a také jednání ministerstva a společnosti Dorna Sports o dořešení záležitosti financování Velké ceny,“ dodal Hašek.

Aktuálně nyní hledají možnosti, jak vytvořit spolek, který by byl spolupořadatelem závodů a splňoval veškerá kritéria evropské a české legislativy.

Podle některých náznaků je jednou z možných variant vznik spolku, pro nějž by byla partnerem pro pořádání budoucích závodů přímo Dorna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků