Hlavní obsah
Zimní měsíce nejsou pro sňatky moc oblíbené, datum plné dvojek ale některé snoubence láká. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

22. 2. 2020: dvojkové datum lákalo snoubence

Před dvojkami vedou sedmičky, zájem je větší, když už je venku teplo. Tak vidí matrikáři napříč Českem dny, kdy nejčastěji zamilované dvojice vstoupí do manželství. Letošní únor je ale díky svým magickým dvojkám výjimečný. Například ve Zlíně si tuto sobotu vybralo k termínu svatby hned pět párů.

Zimní měsíce nejsou pro sňatky moc oblíbené, datum plné dvojek ale některé snoubence láká. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
22. 2. 2020: dvojkové datum lákalo snoubence

„Na únor je to hodně, běžně míváme v těchto zimních sobotách dvě svatby. Ale přiznám se, že jsou letos i další zajímavá data, která si s předstihem volí partnerské dvojice,“ sdělila Právu Blanka Pánková ze zlínské sňatkové matriky.

Na mysli má například sobotu 6. 6., kterou si zatím ke svatbě zarezervovalo na zlínské radnici deset partnerských dvojic, či podzimní sobotu 10. 10. 2020.

„To už máme přihlášené čtyři svatby, přitom ještě zbývá do října skoro osm měsíců,“ dodala Pánková.

Zajímavá data táhnou

Zájem o svatební obřady výrazně narostl také ve velkých městech Moravskoslezského kraje. Nárůst přitom zaznamenali už ve čtvrtek, kdy bylo 20. 2. 2020.

Na sobotu máme hlášeno 11 svateb, dlouhodobý průměr jsou přitom tři svatby
mluvčí opavské radnice

„Ve čtvrtek jsme u nás měli šest svateb a na sobotu je také naplánováno šest svateb. Takže tato data, ve kterých se opakuje několik čísel, jsou opravdu v kurzu, nárůst je několikanásobný,“ uvedla mluvčí městského obvodu Ostrava-Jih Gabriela Gödelová.

Obrovský zájem je také v Opavě. „Na sobotu máme hlášeno 11 svateb, dlouhodobý průměr jsou přitom tři svatby,“ řekla mluvčí radnice Lada Dobrovolná. V Bohumíně na Karvinsku je nahlášeno na sobotu šest svateb, přičemž za normálních okolností bývají o sobotách dvě nebo tři. „Původně jsme si mysleli, že zájem bude o čtvrtek, ale ukázalo se, že bitva se strhla jen o sobotu,“ řekla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Počet svateb chystaných na Staroměstské radnici v Praze 1 na dnešek se proti jiným datům extrémně nezvýšil. V plánu jich je pět, řekl Právu mluvčí radnice Prahy 1 Martin Šebesta. Větší zájem podle něj byl o 20. února 2020. Ve čtvrtek se nechalo sezdat 12 snoubeneckých párů.

Celkem třináct svateb se koná dnes v Plzni, není to ale žádné mimořádné číslo. „Přibylo svateb domlouvaných na poslední chvíli, nicméně tam termín 22. 2. nehrál žádnou roli,“ řekl Právu Stanislav Šec, místostarosta centrálního městského obvodu. „Snoubenci mají zájem spíše o data, v nichž figurují šťastné sedmičky,“ dodal.

Na českobudějovickou radnici přilákaly dvojky hned šest párů. „Letos bude 22. 2. jen pět svateb a jedno registrované partnerství, z toho čtyři obřady na radnici a dva v restauracích. Poměrně nečekaný zájem je ale i o duben, například 24. 4., kde je zamluveno osm svatebních obřadů,“ sdělil primátor Jiří Svoboda.

Zámek Sychrov

Foto: Jan Handrejch, Právo

Vdavky pod vlivem magických dvojek se chystají dovést k dokonalosti snoubenci na zámku Sychrov na Liberecku. V sobotu 22. 2. mají začátek svatby naplánovaný na druhou hodinu odpolední. Ženich se to ale chystá ještě vylepšit tím, že do kaple, kde samotný obřad proběhne, vstoupí pravou nohou ve 2 hodiny a 22 minut.

K nejoblíbenějším měsícům pro uzavření sňatku už tradičně patří ty od června do září, ale v poslední době i jarní měsíce.

Pohled numeroložky

Podle numeroložky a astroložky Elišky Landovské z astrologické školy Hvězda přináší pět dvojek v dnešním magickém datu do života velkou citlivost. „Může se ale projevit i trochu emoční lability. Tento den proto není vhodný pro žádná zásadní rozhodnutí či kroky. Lépe je být pokud možno v klidu a mezi svými blízkými. Kvůli přecitlivělosti, kterou pět dvojek přináší, by totiž i z malých témat mohly vzniknout velké problémy,“ řekla Právu.

„Výsledná desítka v součtu všech čísel data znamená, že budeme chtít být sami sebou a budeme za každou cenu hájit vlastní názor. Přináší i tendenci takzvaně se zakopat na svých pozicích a vlastní názory, city a emoce považovat za nejlepší ze všech,“ vysvětlila.

Podle ní je sobota vhodná pro klidové aktivity, například návštěvu koncertu nebo divadla. „Rozhodně ne ale s někým, s kým máme problémové vztahy,“ dodala ještě Landovská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků