Informaci, že by v kauze měl figurovat i nynější šéf ČSSD Jiří Paroubek, policii poskytla bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová. Právu to sdělil důvěryhodný policejní zdroj.

Doporučené články

Paroubek odmítl, že by jakýmkoliv způsobem ovlivňoval rozhodnutí o dotačním projektu firmy Bono Publico. "To je nehorázná lež. V době, kdy jsem byl na ministerstvu, projekt schválen nebyl. Byl jsem o něm informován běžným způsobem. Nikdy jsem do schvalovacího řízení nezasahoval a ani nevím, kdy byl nakonec schválen," řekl Paroubek.

Paroubek chce zároveň požádat státního zástupce o prošetření úniku informací z policejního výslechu Jourové. Zároveň na čtvrteční tiskové konferenci v Ostravě naznačil, že policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu by mohli pracovat na zakázku ODS.

ČSSD si ve čtvrtek stěžovala, že se ji Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) snaží před volbami poškodit. [celá zpráva]

ÚOOZ chce vyslechnout Paroubka, Martínka i Gandaloviče

"Nejsme političtí a neděláme kampaň ODS," reagovala mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová.  Zároveň Právu potvrdila, že policie chce vyslechnout několik bývalých a současných zaměstnanců ministerstva pro místní rozvoj. Mezi nimi i bývalé ministry Paroubka a Martínka a současného ministra Petra Gandaloviče (ODS).

Vyšetřovatelé se k výslechům Paroubka a Martínka rozhodli na základě dosavadních výslechů svědků i obviněných.

Kvůli podezření z přípravy podvodného čerpání dotací z evropských fondů skrz projekt Bono Publico jsou ve vazbě bývalý šéf kanceláře premiéra Zdeněk Doležel, starosta Budišova na Třebíčsku Ladislav Péťa, úředník ministerstva zemědělství Miloslav Řehulka a bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová. [celá zpráva]