"Zatím neřekneme, kde to přesně bude, policie by to tam jinak uzavřela," uvedl jeden z organizátorů s přezdívkou Mari. Podle něj by sem mohlo dorazit až 7000 lidí. O nelegálních akcích mezi sebou technaři mluví i na internetových stránkách věnovaných technu.

Strakonická radnice ani policie ale o údajně připravované akci nic neví. "Jsme i tak připraveni na to, že by mohl proběhnout alternativní a neohlášený CzechTek," řekl policejní mluvčí Pavel Hanták.

O tom, že se plánují nelegální technoparty, slyšel i aktivista a technař David Čermák. Myslí si ale, že nebudou mít velkou odezvu. "CzechTek dal všem lidem i soundsystémům zabrat," poznamenal. Další místo, kde by nelegální akce mohla být, je Slovensko.

Nespokojenost s dohledem

Mnozí technaři měli problém s tím, že nad letošní akcí měla dohled armáda a také policie. Ještě než párty ve vojenském prostoru Hradiště začala, mluvilo se o tom, že tzv. teknaři, tedy příznivci tvrdšího techna, chtějí opět nelegální párty, protože právě nelegálnost je prý nosnou vlastností podobných akcí.

"Letošní ročník byl a je v pozici, která se k této akci vůbec nehodí," uvádí se v e-mailu, který si technaři mezi sebou posílají.

Akce v Doupovských horách pomalu končí, o víkendu se tam sjelo asi 40 000 lidí a obešla se bez problémů.