Při kontrolní akci, která postihla dva noční podniky v Břeclavi a stejný počet v sousedním Lanžhotě, ale policisté zjistili další nedostatky v rodičovské výchově.

Ještě třicet minut po půlnoci se trojice nezletilců potulovala kolem jednoho z nočních klubů. Domů se proto vrátili v doprovodu policie. Policejní akce se zúčastnily čtyři desítky strážců zákona.

Studuju vinařskou školu, tak piju

Policisté se také za pomoci psovoda se speciálně vycvičeným psem podívali, zda kluby neslouží také jako místa pro distribuci drog. "Je velmi pozitivní, že při kontrole v těchto podnicích nebyly nalezeny omamné a psychotropní látky. Počet zjištěných podnapilých osob byl také nižší, než tomu bývalo při podobných kontrolách v minulosti. Pozitivní zkouška na alkohol byla zjištěna celkem u šestnácti osob," uvedla tisková mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

 "Pil jsem víno. Proč? No protože jsem vinař, studuji vinařskou školu," vysvětloval policistům mladíček, který se představil jako Jiří Rudolf.

Policisty překvapilo, že mezi nezletilými konzumenty alkoholu výrazně převažovaly dívky. Přístroj ohlásil alkohol hned u dvanácti z nich. Rekordmanem byla také dívka, která měla v krvi 1,72 promile.