"Doležel od dnešního dne nefiguruje mezi členy základní organizace ČSSD ve Velkém Meziříčí," potvrdila v pondělí předsedkyně sociálních demokratů na Ždársku Dagmar Nejedlá. Podle ní je dobře, že Doležel bude až do vyřešení kauzy stát mimo ČSSD a šetření bude probíhat mimo stranu.

Místní organizace ve Velkém Meziříčí už musela vyloučit ze strany Josefa Lázničku obviněného z korupce na ministerstvu dopravy.

Pokud by Doležel o pozastavení svého členství sám nepožádal, zabývala by se krajská organizace ČSSD na Vysočině jeho vyloučením. Uvedl to šéf sociální demokracie v kraji Zdeněk Chlád. "Za současné situace není jiné řešení," řekl Chlád.

Jako důvod pro pozastavení svého členství Doležel v žádosti uvedl možnost, že by jeho vyšetřování mohlo poškodit sociální demokracii v předvolebním boji. Doležel je podezřelý, že si na tajné schůzce s polským lobbistou Jackem Spyrou řekl o úplatek pět milionů korun. Na schůzce, kterou natočila skrytou kamerou televize Nova, Doležel mluvil o "pěti na stole v českých". [celá zpráva]