Paroubek poletí do Bruselu až v pátek, ve čtvrtek jej nahradí vicepremiér Jiří Havel. Nedávno jmenovaný člen kabinetu si tak ve čtvrtek večer vychutná lahůdky, které se v centru EU budou servírovat politickým špičkám.

Paroubek ve středu řekl, že hlavní závěry summit přijme stejně až v pátek, zatímco večeře má převážně společenský charakter. Vicepremiér Havel má navíc k probíraným tématům summitu blízko, dodal. Nejvyšší představitelé pětadvacítky se totiž zaměří hlavně na energetiku a další ekonomická témata.

"Vůbec nic se nestane, když se tam objevím až v pátek, republika o nic zkrácena nebude," prohlásil premiér. Uvedl, že do Bruselu dorazí v noci a v pátek ráno jej Havel a další spolupracovníci budou detailně informovat o dosavadním průběhu.

V regionu má ODS těsný náskok před Paroubkovou ČSSD

Premiér však nemohl být ve středu večer příliš spokojený s výsledkem průzkumu agentury STEM. ODS by totiž v Ústeckém kraji vyhrála se ziskem 25 procent hlasů, zatímco ČSSD by v regionu se sociálními problémy obdržela 23 procent hlasů. Soc. dem. by se tak v kraji dělila o druhé místo s komunisty (23 procent). Do Sněmovny by se v regionu dostali i zelení s devíti procenty.

Zajímavostí je pouze tříprocentní zisk lidovců, kteří by se podle STEM v Ústeckém kraji nepropracovali do poslaneckých lavic.