Kandidaturu Buzkové se chystá s jejím souhlasem navrhnout organizace ČSSD prvního pražského obvodu. Vedení pražské soc. dem. zatím neupřesnilo, jaké úmysly má s Buzkovou, pokud by se stala pražskou zastupitelkou.

Hulinský v úterý řekl, že je jako lídr pražské organizace ČSSD připraven udělat všechno pro to, aby ČSSD na podzim volby do zastupitelstva hlavního města vyhrála. Buzková si stále vede poměrně dobře v průzkumech veřejného mínění, byť její popularita není taková, jako když působila jako místopředsedkyně Sněmovny.

Buzková byla aktivní v pražské ČSSD. V únoru 2001 byla zvolena předsedkyní pražské ČSSD. V čele pražských socialistů ji loni, kdy už nekandidovala, s její podporou vystřídal Hulínský. V souboji o tento post zvítězil s nynějším premiérem a tehdejším ministrem pro místní rozvoj Jiřím Paroubkem.

V souvislosti se zvažovaným odchodem Buzkové z politiky se hovořilo o možnosti jejíího dalšího působení ve Škodě Auto. V české automobilce s německým vlastníkem však našel nové místo bývalý kolega Buzkové v Grossově a Paroubkově kabinetu Martin Jahn, jenž se dobrovolně vzdal politiky.