Havel zatím o svých prioritách v nové funkci odmítá hovořit. Podle něj "by to nebylo fér, protože ještě nebyl do funkce jmenován".

Podle premiéra je to vynikající ekonom s praktickými zkušenostmi a přehledem. "V pohledu na svět se s ním velice shoduji, což je také důležité," řekl Paroubek dříve o Havlovi s tím, že jedním z úkolů pro vicepremiéra je jednání se společností Hyundai o její až 40miliardové investici na Moravě.

Havel je absolvent VŠE a učí na Fakultě sociálních věd UK. Od léta šéfuje dozorčí radu ČEZ. Je členem ČSSD, do Sněmovny nekandiduje.

Osmačtyřicetiletý Havel  v minulosti působil ve významných funkcích ve vedení FNM. Členem výkonného výboru fondu byl od října 1999, předsedou se stal v březnu 2000. V dubnu 2001 rezignoval poté, co ministr Pavel Mertlík podal demisi. Od ledna 2003 do počátku června 2005 byl členem představenstva firmy Unipetrol.

Jahn končí s politikou

Havel tak převezme úlohu lodivoda české ekonomiky po Jahnovi, jenž na podzim odmítl nabídku ČSSD na vedení pražské kandidátky soc. dem. do sněmovních voleb.

Jahn, jenž hodlá poslední dny v roce věnovat rodině a zpříjemnit si chvíle pobytem v Dominikánské republice, má nabídky od soukromých firem. Hovoří se o zájmu automobilky Škoda Auto, i když Jahn je k informacím zdrženlivý. [celá zpráva]