"Poměrně silné mrazy už byly v pátek ráno. V Praze jsme naměřili -7 stupňů, ale na jihu republiky např. v Jindřichově Hradci nebo ve Vyšším Brodě dokonce -12 stupňů Celsia," informoval meteorolog.

I víkend bude velmi studený a se sněhovými vločkami. V sobotu by mělo být oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky, které mohou být v nížinách smíšené s dešťěm. Řidiči by měli dávat pozor, protože na silnicích se může tvořit led. Noční teploty poklesnou na -7 až -9 stupňů, přes den bude -1 až 3 stupně Celsia.

Tepleji bude v neděli, ale obloha bude oblačná až zatažená, na horách má sněžit, v nížinách se očekávají srážky smíšené. Noční teploty do -5 stupňů, přes den 0 až 4 stupně.

V pondělí by měl ráz počasí zůstat stejný a v úterý by noční teploty v místech s vyjasněním a na sněhové pokrývce mohly opět poklesnout až na -10 stupňů. Denní teploty pak budou -1 až 2 st.

Od středy do soboty příštího týdne se očekává v noci -3 až -7 stupňů, ojediněle i -10, ke konci období oteplení na 1 až -3 stupně. Denní teploty by po všechny dny měly být -1 až 4 stupně.