Miškovský, který je šéfem organizace KDU-ČSL na Praze 6, se necítí být odpovědný za aféru, kdy stát kvůli rozhodnutí prezidia PF chybně rozdal 600 hektarů půdy pozemkovým spekulantům. "Odpovědnost za usnesení vedení PF rozhodně necítím, byl jsem od počátku proti převodům," řekl Miškovský.

Šéf poslanců soc. dem. Michal Kraus však nebyl tak kategorický jako Kalousek. Podle Krause by měl o změnách na PF rozhodnout nový ministr zemědělství, kterým bude ve středu jmenován Mládek. Kraus si myslí, že by o výměně tváří fondu "měla koalice ještě jednat".

Právo v minulém týdnu informovalo, že nově jmenovaný ministr zemědělství Jan Mládek (ČSSD) chce Miškovského odvolat z postu předsedy výkonného výboru. Mládek o víkendu ale nevyloučil, že by Miškovský mohl na PF zůstat, ovšem v pozici místopředsedy výkonného výboru fondu.

"Činnost Pozemkového fondu řídí v rámci pokynů prezidia výkonný výbor PF, který je statutárním orgánem. Výbor jedná jménem Pozemkového fondu,  naplňuje tím svou činností rozhodnutí nejvyššího orgánu, prezidia PF," řekl Novinkám tiskový mluvčí fondu Michal Bureš.