Majerová měla podle jejích kritiků porušit zákon, neboť podepisovala smlouvy pro vybudování průmyslové zóny TPCA. "Problém je v tom, že na mě plivli a ta slina na mně zůstane. Byl to způsob, jak zlikvidovat politického odpůrce a jak na mně za každou cenu něco najít," řekla Majerová.

Současné kolínské vedení se na základě právní analýzy Karla Brücklera domnívá, že Majerová zneužila pravomoci veřejného činitele a porušila povinnosti při správě cizího majetku.

Někteří kolínští občané se ale netají obavami z možné politické msty vůči Majerové ze strany současných radních. Podle nich byla Majerová dobrou starostkou, která měla důvěru veřejnosti.

Jejich mínění sdílel v roce 2002 i současný místopředseda vlády Martin Jahn, jenž tehdy šéfoval Czechinvestu. "Spolupráce s paní starostkou byla výborná. Řekl bych, že ze všech starostů, s kterými jsme kdy pracovali, jedna z nejlepších. Její práce má na úspěchu projektu velice výrazný podíl," prohlásil Jahn.

Majerová je nyní podle webových stránek města Kolína s dalšími pěti zastupiteli členkou kolínského zastupitelstva, ovšem je v opozici. V radě jsou ODS, ČSSD a jeden lidovec.