"První, komu to paní ministryně oznámí, bude předseda ČSSD," sdělilo tiskové oddělení ministerstva.

Do automobilky Buzkovou na post personální ředitelky údajně láká bývalý šéf firmy a nynější předseda dozorčí rady Vratislav Kulhánek, jinak šéf českého hokejového svazu. "Ke spekulacím se paní ministryně vyjadřovat nebude," uvedl Ondřej Gabriel z tiskového oddělení ministerstva.

Vicepremiér a nestraník Martin Jahn, o němž se hovoří jako o druhém možném lídrovi pražské kandidátky soc. dem., pro Právo nevyloučil, že by takovou nabídku přijal. "Diskuse probíhá i v ČSSD, kdo kam vlastně patří. Pokud ta nabídka přijde, jsem ochoten ji vážně zvážit," reagoval pro Právo Jahn. Na otázku, zda by přijal nabídku vést do voleb ČSSD v jiném kraji, odpověděl: "Myslím, že ta Praha dává smysl."

Zaorálek míří na post volebního lídra Moravskoslezského kraje. Potvrdil to včera Právu s tím, že je to od něj "nemoudré" před všemi stranickými konferencemi. "Je ale pravda, že mi to bylo navrženo od okresů," připustil Zaorálek s tím, že si nabídky váží a nechce ji zklamat. "Byl jsem prostě osloven v kraji a neřekl jsem ne," poznamenal Zaorálek.