„První pracovní den výluky je vždy náročný, další dny už budou lepší. Kapacita stanice Pražského povstání holt není koncipována jako přestupní, takže výstupy z metra nezvládaly nápor cestujících,” reaguje na pondělní kolaps dopravy v metru C primátor Zdeněk Hřib.

Lidé v první všední den výluky zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra.

Lidé v první všední den výluky zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra.

FOTO: Šárka Mrázová, ČTK

V pondělí kolem 9. hodiny ráno v období špičky došlo ke komplikacím ve stanici metra C - Pražského povstání. Na lince...

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib - primátor Prahy dne Pondělí 1. července 2019

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Místo metra jezdí autobusy XC.

Na výstup z metra čekali 20 minut. Lidé první den výluky ucpali stanici Pražského povstání

Důsledkem výluky tak došlo doslova ke kolapsu, kdy cestující na výstup z metra na Pražského povstání čekali až 20 minut a krátce muselo dojít i k uzavření stanice. Někteří z nich si stěžovali na nedostatečnou informovanost o výluce. Výhrady mají i k tomu, že stanice není bezbariérová a vozíčkáři či rodiče s kočárky tak neměli vůbec možnost se ze stanice dostat.

Podle primátora Hřiba ale nedošlo ke kolapsu dopravy, ale pouze ke komplikacím, které se na místě snažil řešit i náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).