"Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu," vysvětlil konec v politice Stuchlík. O svém rozhodnutí v pátek zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dodal Zvonař.

Odcházím. Z politiky. Z hnutí ANO. Z pražského zastupitelstva. Proč? Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůř...

Zveřejnil(a) Petr Stuchlík dne Pátek 7. června 2019

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí.

Nejvyšší dar hnutí ANO

Loni v září před volbami zaslal Stuchlík na transparentní účet hnutí ANO neobvykle vysoký finanční dar - tři miliony korun. Jednalo se o nejvyšší dar od jednotlivce i společnosti za poslední rok a zároveň nejvyšší příspěvek od fyzické osoby (kromě Babiše) za celou historii hnutí ANO vůbec.

Kandidát na pražského primátora Stuchlík dal hnutí ANO tři milióny

Šéf Stuchlíkova volebního štábu Adam Zvonař tehdy uvedl, že milióny půjdou na předvolební komunální kampaň v Praze. Do té spadaly například billboardy, na kterých byl vyobrazen Stuchlík s Babišem a s nimi slogany typu „Prahu řešíme, Petr má číslo na můj mobil“ nebo „Petr Prahu fakt nakopne“.

Kampaň hnutí ANO v Praze

Kampaň hnutí ANO v Praze

FOTO: Hnutí ANO

ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

Výsledek voleb do zastupitelstva v Praze

Výsledek voleb do zastupitelstva v Praze

FOTO: David Ryneš, Novinky

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.