„Zájem je letos opravdu mimořádný. Z nabízeného sortimentu jsou hitem ovocné stromky,“ řekl mluvčí výstaviště Ondřej Kuropata. Jeho slova potvrzuje pohled na košíky a tašky návštěvníků, z každého trčí mladé proutky nebo rostlinky.

Zájemcům se nabízí sortiment přísad, květin, okrasných a ovocných stromů a keřů, zahradního nářadí, nábytku a mnoho dalšího pro zahradu nebo dům od stovek prodejců.

Zájemcům se nabízí sortiment přísad, květin, okrasných a ovocných stromů a keřů, zahradního nářadí, nábytku a mnoho dalšího.

Zájemcům se nabízí sortiment přísad, květin, okrasných a ovocných stromů a keřů, zahradního nářadí, nábytku a mnoho dalšího.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Uznání i nadšení návštěvníků navozují nápadité květinové expozice. Za letošní hlavní motto si aranžéři na Výstavišti Kroměříž zvolili Květinový zvěrokruh. „Vstupem do vyzdobeného pavilonu A se lidé přenesou do tajemného večera s nebem posetým miliony hvězd, z něhož se snáší dvanáct květinově ztvárněných znamení zvěrokruhu z tisíců jarních cibulovin a hrnkových rostlin. Tajemnou atmosféru doplňuje hra světel a stínů,“ popsal manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Uznání i nadšení návštěvníků navozují nápadité květinové expozice.

Uznání i nadšení návštěvníků navozují nápadité květinové expozice.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Hlavní expozici vytvořil tým Výstaviště Kroměříž ve spolupráci s předními českými aranžérkami Jarmilou a Petrou Pejpalovými. Hezkou podívanou je i tvorba květinových aranžmá na téma Čtvero ročních období přímo před očima návštěvníků. Bohatý je i doprovodný kulturní program.

„Velký zájem lidí, i uznání, že je výstava pěkná a nabídka bohatá, nás těší. Sortiment i expozice se doplňují a obnovují denně, stále máme co nabídnout,“ dodal Ondřej Kuropata s tím, že výstava je otevřená do středy 8. května.