„Potřebné právní kroky jsme již podnikli. V souvislosti s pondělním vysíláním pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa podáváme trestní oznámení,” uvedla Česká televize na svém Twitteru.

Tisková mluvčí ČT Karolína Blinková Novinkám v pátek ráno řekla, že zvažují i podání podnětu k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta již dříve Soukupovy pořady posuzovala a došla k závěru, že porušoval zákon. [celá zpráva]

Majitel TV Barrandov se totiž ve svém pondělním pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa nevybíravě opřel do České televize, do výběru jejích hostů a do novináře pořadu Newsroom Luboše Rosího, kterého častoval velmi sprostými nadávkami.

„Já okamžitě chci, aby pořad Newsroom a ta Fridrichová (Nora Fridrichová - moderátorka pořadu 168 hodin - pozn. red.) rozebraly, proč Česká televize nepozvala do pořadu jako expertku na Maďarsko někoho jinýho než naprosto podivnou neerudovanou sluníčkářskou nevzdělanou aktivistku, která neumí maďarsky a žila tam rok,” kritizoval Soukup výběr hostů.

„Luboši Rosí, ty blbe, ty kluku jeden ušatej, tohle je pro tebe sólokapr jako kráva. Kreténe. Sólokráva,” pustil se do novináře pořadu Newsroom.