Třináctiměsíční samec přicestoval do Jihlavy z německého Duisburgu. Už tam s ním ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák zažil první složitý moment. Když pro něj jel před pár dny poprvé, zvíře rozkopalo přepravní box tak, že ho musel opravit tamní truhlář a šéfovi jihlavské zahrady nezbylo než si cestu zopakovat.

Tentokrát ho v úterý večer přivezl v pořádku; vyplašený samec ale našel únikovou cestu a ve středu se postaral o manévry v zoo. Zaměstnancům v čele s veterinářem se ho podařilo izolovat na dvoře, kde udělali improvizovanou zábranu pomocí kontejnerů na tříděný odpad. Veterináři se tak podařilo samečka zasáhnout uspávací injekcí, ale než stačilo anestetikum zaúčinkovat, zvíře v panice proskočilo oknem vrátnice, kde stál další z ošetřovatelů.

Po jihlavské zoologické zahradě dnes pobíhal vyplašený samec zebry Burchellovy. Do Jihlavy přijel včera večer z...

Posted by Zoologická zahrada Jihlava on Wednesday, December 5, 2018

„Hřebec zničil umyvadlo, toaletu a několik dalších věcí. V tuto chvíli se s několika řeznými ranami zotavuje ve stáji,“ uvedla Olga Štrejbarová.

„Za nejdůležitější považuji to, že se žádnému ze zaměstnanců nic nestalo, a i hřebec vypadá, že se z události zotaví bez následků,“ doplnil ředitel zoo.

Zebra Burchellova má špinavě bílé tělo s černými pruhy. Od ostatních poddruhů zebry stepní se odlišuje bledým pruhováním na kýtách a nejčastěji zcela chybějícím nebo velmi řídkým pruhováním na končetinách.