Tlaková níže, která tento týden ovlivňuje počasí u nás a díky níž napršelo v Liberci během posledních 24 hodin 34 milimetrů, se postupně přesune nad Bělorusko. Za ní se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Ve čtvrtek bude ještě zataženo, na většině území se od rána vyskytnou přeháňky. Srážky však budou během odpoledne od západu ustávat. Na východě a severovýchodě však přestane pršet až v pátek ráno. Odpolední maxima se dostanou na 15 až 19 stupňů.

Pátek nabídne zpočátku polojasno, odpoledne se zatáhne a místy se mohou objevit přeháňky, případně i bouřky. Ráno teploty klesnou na 12 až 8 stupňů, odpoledne vystoupají na 18 až 22,” uvedla Honsová.

Převažující polojasno, místy opět s přeháňkami či bouřkami nabídne i sobota. Ráno může být relativně chladné. Teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, ovšem při zmenšené oblačnosti a ve vyšších polohách mohou klesat i níže a vyloučeny nejsou ani přízemní mrazíky. Odpolední maxima zůstanou mezi 18 a 22 stupni.

Polojasné až oblačné počasí, které místy doprovodí přeháňky či bouřky, bude charakterizovat neděli. Ranní minima klesnou na 10 až 6, odpolední teploty se dostanou na 19 až 23 stupňů.

Výhled na další dny předpokládá zpočátku polojasno s tím, že odpoledne bude přibývat oblačnosti a místně se budou objevovat přeháňky či bouřky. V pondělí a úterý by se měla denní maxima pohybovat mezi 21 a 25 stupni, na středu a čtvrtek modely předpovídají teploty do 27 stupňů.