Ministryně využívání letištních VIP salónků nepopírá, zdůrazňuje však, že tím šetřila čas. Zdůraznila zároveň, že létala economy třídou, čímž ušetřila „stovky tisíc”.

„Toto moji kritici záměrně opomíjejí, ani se na to neptají ostatních ministrů,” odtušila ministryně.

Babiš využívání VIP salónků odsoudil. „Máme jít příkladem, nemáme plýtvat penězi daňových poplatníků. Máme zůstat při zemi a myslet na to, že nás platí daňoví poplatníci,” uvedl po jednání vlády.

Babiš dodal, že „má jinou DNA”, neboť „pracoval na svém”.

Lidové noviny ze skupiny Mafra patří do svěřenského fondu, do něhož Babiš převedl svůj majetek, aby vyhověl zákonu o střetu zájmů.

Ministryně, která v minulých dnech upoutala pozornost fotkou svého psa u vítkovského památníku, dnes příznačně konstatovala, že „kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde”.

Udivený Hamáček

Nejistou budoucnost ministryně dokreslují i slova šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který v rozhovoru pro server iDnes označil focení psa na hrobu Neznámého vojína za „něco, co je úplně z jiného světa“. „Předpokládám, že tam dojde ke změně,” řekl Hamáček, když se probíraly personálie nové vlády.

„Ministr obrany je člověk, který by měl uctívat tradice naší armády, uctívat ty, kteří položili život za naši samostatnost. A posadit na jejich hrob psa, je pro mě věc, která je pro mě naprosto neuvěřitelná,“ dodal Hamáček.

Jeho vyjádření ministryni zaskočilo. Nečekala prý, že se šéf ČSSD přidá „k vlně uměle šířené nenávisti” nad fotografií, která byla zveřejněna minulý týden.