Doprava hlavním městem je ve středu ráno velmi komplikovaná, doporučované objízdné trasy v okolí tunelu Blanka jsou ucpané a táhnou se dlouhé kolony.

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se zavřely v úterý v 19:00 kvůli výpadku bezpečnostních a kamerových systémů, zhruba hodinu se auta nedostala ani do navazujícího Strahovského tunelu a Mrázovky. [celá zpráva]

Technici od té doby pracovali na odstranění závady, která se týká bezpečnostních systémů. Podle náměstka pražské primátorky Petra Dolínka (ČSSD) tak dlouho ještě tunel od svého zprovoznění v září 2015 nebyl. Poruchu se snaží v celkovém rozsahu odstranit firma Colsys, která je dodavatelem technologií.

"V Dejvickém tunelu nefungují SOS hlásky, v Bubenečském a částečně v Brusnickém nefunguje videodetekce a kamery, což je velmi důležité pro bezpečnost provozu v tunelu," řekl Dolínek brzo ráno České televizi. V minulosti v případu výpadku kamer se podařilo tunel zprovoznit v řádu minut, maximálně do hodiny.

"Setkáváme se u dodavatele poprvé, že není schopen zabezpečit službu," dodal. Pokud jsou kamery či čidla mimo provoz, kvůli bezpečnosti nemohou řidiči do tunelu vjet.

Doprava v okolí tunelu Blanka ve středu ráno.

Doprava v okolí tunelu Blanka ve středu ráno.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Tunel Blanka se v nouzovém režimu otevřel v 8:30, rychlost byla omezena na 50 km/h. Na bezpečnost dohlížejí hlídky policie.

Doprava v okolí tunelu Blanka ve středu ráno.

Doprava v okolí tunelu Blanka ve středu ráno.

FOTO: TSK Praha

Řidiči mohou použít objízdné trasy přes ulice Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most. I v těchto místech jsou však kolony a komplikace. Při cestách po Praze doporučil mluvčí magistrátu Vít Hofman použít MHD. Ta však může mít podle informací z webu Pražské integrované dopravy také zpoždění.

„Situace je komplikovaná. Všechny příjezdové komunikace jsou na stupni dopravy čtyři až pět. Ucpaná je objízdná trasa přes Letnou,“ řekl policejní mluvčí Jan Daněk.