„Souběh funkcí, které nyní vykonávám, s funkcí poslance by znamenal, že bych se všemu nemohl věnovat naplno,“ vysvětlil Právu rozhodnutí Baxa, který ale i nadále bude na kraji působit jako zastupitel a jako předseda zastupitelského klubu ODS.

Baxa musel po zvolení do Sněmovny řešit souběh několika politických funkcí. Kromě dolní komory parlamentu působil i na plzeňské radnici a zároveň na plzeňském hejtmanství jako náměstek pro kulturu. Náměstkem plzeňského primátora Baxa zůstává i nadále.

Baxu v krajské radě vystřídá Vladislav Vilímec, místostarosta Kdyně, který byl poslancem deset let. V loňských volbách se ale z druhého místa kandidátky neprosadil. Díky preferenčním hlasům ho z třetího místa přeskočil právě Baxa. Ten na post náměstka hejtmana rezignuje k 12. únoru 2018. Vilímec na rozdíl od Baxy bude pro funkci uvolněný.

Vilímec vykonával funkci náměstka hejtmana, byť pro ekonomiku, už v letech 2000 až 2008. V aktuálním funkčním období na kraji působil jako šéf výboru pro oblast investic a správu majetku. Do čela tohoto výboru se nyní po Vilímcovi postaví místostarosta Rokycan Jan Šašek (ODS). Šašek nebude pro funkci uvolněný tak, jak tomu bylo u Vilímce. Změna z pera regionální ODS tak nepřinese navýšení počtu uvolněných členů krajského zastupitelstva.