Babiš na sobotní tiskové konferenci v Sokolovně v Průhonicích poblahopřál Zemanovi i Drahošovi k výsledkům. „Nemám důvod měnit názor z hlediska podpory,“ řekl hned v úvodu premiér, který den před prvním kolem oznámil, že bude volit Zemana.

Výsledek 1. kola volby prezidenta

Výsledek 1. kola volby prezidenta

FOTO: David Ryneš, Novinky

Prezidentovi vzkázal několik věcí. „Pokud chce uspět ve druhém kole, tak by měl jasně deklarovat, že nechce orientovat naši zemi na východ, na Rusko a na Čínu, a že to dělá jen pro naše firmy, aby tam dělaly byznys,“ radil Babiš. Zdůraznil, že Česká republika je členem EUNATO.

Premiér Andrej Babiš během tiskové konference v Průhonicích u Prahy, kde se vyjadřoval k výsledkům prvního kola prezidentských voleb.

Premiér Andrej Babiš během tiskové konference v Průhonicích u Prahy, kde se vyjadřoval k výsledkům prvního kola prezidentských voleb.

FOTO: Michaela Říhová, ČTK

„Dále by mu pomohlo, kdyby se distancoval od některých svých nejbližších spolupracovníků, kteří mu nedělají dobrou pověst,“ komentoval premiér. Koho tím konkrétně myslel, neřekl. „Všichni je známe, v médiích byli dlouhodobě kritizováni,“ doplnil.

Vratislav Mynář s Martinem Nejedlým

Vratislav Mynář s Martinem Nejedlým

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Narážel tak zřejmě na hradního kancléře Vratislava Mynáře a Zemanova poradce Martina Nejedlého. O těchto dvou mužích mluvil v projevu i Jiří Drahoš. Řekl, že během kampaně měl často pocit, že nekandiduje Zeman, ale právě hradní mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Mynář či poradce Nejedlý.

Výsledek 1. kola volby prezidenta v Praze

Výsledek 1. kola volby prezidenta v Praze

FOTO: David Ryneš, Novinky