„Usilujeme o změny ve vedení ČSSD už od listopadu roku 2015. Bohužel naše hlasy nebyly vyslyšeny před volbami do Poslanecké sněmovny, a jak to dopadlo, všichni víme. Sociální demokracie ztratila přes 600 tisíc voličů a přišla o 35 poslanců a velmi těžko tak bude prosazovat svůj volební program. Politika se musí dělat pro občany a musíme plnit své sliby, které jsme občanům dali,“ řekla šéfka ostravské ČSSD Vajdíková.

Více o tématu
Zájem vést ČSSD má i poslanec a olomoucký primátor Staněk
Bývalý šéf vojenských tajných služeb Krejčík bude kandidovat na předsedu ČSSD
 Nejde nám o koryta, jsme srdcaři. Hašek se Zimolou představili platformu Zachraňme ČSSD

Potvrdila, že delegáti konference nominovali na předsedu strany hned dva muže: Krejčíka a Zimolu.

Jiří Zimola během pátečního představení platformy Zachraňme ČSSD.

Jiří Zimola během představení platformy Zachraňme ČSSD.

FOTO: Petr Horník, Právo

„Kandidáty na předsedu strany jsme navrhli dva, ať má možnost krajská konference a sjezd z čeho vybírat. U Krejčíka je nám sympatické to, že je úplně novou tváří do vedení ČSSD, Zimolu považujeme za velmi zkušeného kandidáta, který je charismatický, oblíbený, a hlavně umí vyhrávat volby ve svém kraji,“ zdůvodnila s tím, že soc. dem. potřebuje do vedení nové tváře a charismatické osobnosti, které se umí postavit za obyvatele ČR. „Nechceme ve vedení šedé myši,“ doplnila Vajdíková.

Kromě Krejčíka se Zimolou dostali v Ostravě nominace i další sociální demokraté. Na 1. místopředsedu poslanec Onderka, na řadové místopředsedy ostravský právník Benda, exministr zdravotnictví Němeček, poslanec Foldyna a sama Vajdíková.