„Je obrovská škoda, že tento registr vyloučených hráčů zatím není. Soutěž na jeho provozovatele ale byla silně bojkotována, musí se vysoutěžit znovu,“ prohlásil Závodský.

Už dnes by se všichni hráči měli u provozovatelů internetových i kamenných kasin měli ze zákona registrovat. Dalším krokem je vytvoření registru vyloučených hráčů, který bude propojovat informace o nich i směrem ke kasinům, aby těmto lidem neumožňovali hrát.

Závodský na ČT odhadoval, že registr vyloučených hráčů by tak mohl být za rok a půl, když se na počátku roku soutěž na provozovatele vyhlásí znovu. „V polovině roku 2019 by mohly být první funkce tohoto registru,“ míní Závodský.

Valenta: Klidně, ale pro všechny

Podnikatel v hazardu a senátor Ivo Valenta ze skupiny Synot uvedl, že tento typ regulace podporuje za předpokladu, že bude uplatňována na všechny provozovatele, tedy internetová i kamenná kasina.

Termín ale nepovažuje za realistický. „Mohlo by to být v roce 2021. Ministerstvo si ale musí uvědomit, že nejen vývoj, ale i provoz registru bude stát velké peníze,“ dodal Valenta.

Problémových hráčů je podle ČT u nás na půl miliónu, vyloženě závislých hráčů pak 120 tisíc. Průměrný dluh jednoho hráče je odhadován na 1,2 miliónu korun. Za hodinu se v kasinech prohraje i 450 tisíc korun, na webu 45 tisíc.