Babiš to sdělil Českému rozhlasu Radiožurnál. O nynější náměstkyni Schillerové Babiš řekl, že je odborníkem, který celý život pracoval ve finanční správě.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

„Nevidím důvod, proč by tam měl být problém. Myslím, že ministerstvo financí má skvělé výsledky, díky tomu máme i přebytek rozpočtu,” uvedl. Hüner má podle budoucího premiéra pověst „našeho nejlepšího energetika a dnes pracuje pro nadnárodní společnost, která si ho vybrala”.

Tomáš Hüner

Tomáš Hüner

FOTO: Profimedia.cz

O Němcové řekl, že je středočeskou radní v oblasti sociálních věcí a zdravotnictví. „My vidíme mezi ministerstvem práce a sociálních věcí a zdravotnictvím obrovské synergie a doufáme, že v menšinové vládě přestane resortismus a vláda bude pracovat jako jeden tým,” dodal.

Původně jména říkat nechtěl

Babiš v úterý jména nechtěl zveřejňovat kvůli tomu, že se s novými tvářemi chce nejprve sejít prezident Miloš Zeman.

Svou nominaci na post ministryně obrany následně potvrdila Karla Šlechtová. Prezident pak potvrdil, že ministrem dopravy má být i nadále Dan Ťok.

Babiš již oznámil i to, že šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar by měl být ministrem vnitra a že resortu zemědělství by měl šéfovat spolumajitel zemědělského a potravinářského koncernu Úsovsko Jiří Milek. [celá zpráva]

Zeman jmenuje Babiše premiérem 6. prosince, vládu pak 13. prosince.