Taxikáři počátkem října demonstrativně blokovali příjezd na pražské Letiště Václava Havla. Nesouhlasí totiž s rozvojem služeb sdílené ekonomiky. Taxikáři upozorňují především na podmínky, které musí řidiči taxislužby splňovat na rozdíl od alternativních taxislužeb.

Video

Taxikáři blokovali okolí pražského letiště

V minulosti došlo na letišti i na konflikty mezi taxikáři a řidiči Uberu. Taxikáři nalepovali na auta Uberu samolepky s nápisy ilegální transport a pokřikovali na řidiče. [celá zpráva]

Politici  se sice shodují na potřebě určité regulace a vytvoření legislativního rámce pro služby sdílené ekonomiky, ale výraznější posun zatím i s ohledem na uskutečněné sněmovní volby dosud nenastal.

Pražští taxikáři protestují na letišti proti řidičům služby Uber i policistům, kteří se na místě snažili sjednat pořádek.

Pražští taxikáři protestují na letišti proti řidičům služby Uber i policistům, kteří se na místě snažili sjednat pořádek.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Služba Uber je alternativou taxi. Lidé si přes aplikaci v mobilním telefonu mohou zavolat řidiče, který je odveze na požadovanou adresu. Klient pak zaplatí za čas strávený na cestě a ujeté kilometry. Řidičem se může stát téměř každý, kdo má řidičák a patřičný telefon. Na podobném propojení řidiče a cestujícího fungují i další služby.