Podle meteorologů začne během čtvrtka zesilovat mírný jihozápadní vítr a bude se měnit na západní až severozápadní.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Odpoledne a večer zesílí a v nárazech bude dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Na severu to podle meteorologů může být ojediněle až 90 kilometrů v hodině.

„Na horách na severu očekáváme nárazy větru kolem 110 kilometrů v hodině, na hřebenech Krkonoš až 125 kilometrů v hodině,” varovali meteorologové.

Na jihovýchodě území bude bude vítr dosahovat rychlosti do 70 kilometrů v hodině a později večer bude od západu slábnout.

Varování platí pro všechny regiony s výjimkou Jihomoravského a Zlínského kraje. Na západě od čtvrtečního dopoledne, ve východnějších oblastech od 14 hodin do večera.

Maximální nárazy větru v metrech za sekundu ve čtvrtek 5. 10. podle německého modelu ICON.

Maximální nárazy větru v metrech za sekundu ve čtvrtek 5. 10. podle německého modelu ICON.

FOTO: Český hydrometeorologický ústav

Lidé by měli omezit túry do hřebenových partií hor.

Za frontálním systémem by se podle meteorologů mělo v pátek výrazně ochladit a na naše území začne proudit chladný vzduch od severozápadu.

Je proto pravděpodobné, že v polohách nad 1200 metrů nad mořem se od pátku mohou vyskytovat smíšené nebo i sněhové srážky, očekávají meteorologové.