Agentura se brání žalobou kvůli tomu, že bývalý ministr financí Babiš poškozuje její pověst, uvedla ve svém úterním prohlášení zaslaném ČTK. „Předběžné opatření vydané Krajským soudem v Praze je krokem, jehož smyslem je zabránit Andreji Babišovi, aby újmu, kterou agentuře systematicky způsobuje, nadále zvětšoval do doby, než o ní pravomocně rozhodne příslušný soud,” uvedla agentura.

KOMENTÁŘ DNE:
Cukr a bič, a většina nade vše - Výsledky voleb glosuje Alexandr Mitrofanov. Čtěte zde >> 

Babiš podle agentury opakovaně na veřejnosti pronáší stupňující se lživé a manipulativní výroky. „Mezi tyto výroky patří zejména tvrzení, že agentura Bison & Rose pracuje pro ČSSD či pro její vrcholné představitele,” uvedla agentura. Spolupráci s ČSSD či jakoukoli politickou stranou i aktivním politikem vylučuje. Odmítá také, že by se v současnosti či kdykoliv dříve věnovala lobbování.

Agentura se také brání tvrzení, že by měla vydělávat vysoké částky díky zakázkám od klientů ze státní správy či od státem ovládaných firem.

„Skutečnost je právě opačná: od doby, kdy se jeden ze společníků Bison & Rose stal poradcem ministra vnitra, nezískala agentura s výjimkou České televize žádnou zakázku od veřejného zadavatele, především proto, že se o ně z vlastního rozhodnutí neuchází,” uvedla agentura v prohlášení. Bison & Rose spoluvlastní Miloš Růžička, který radí ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).