„Pokud mají lidé KDU-ČSL zaškatulkovanou jako maximálně desetiprocentní stranu, je velmi obtížné to zlomit,“ uvedl Bělobrádek ve zprávě předsedy KDU-ČSL. Dodal, že v tomto je skutečný smysl spojení se STAN a nezáleží, jaké mají nyní preference.

„Jde o to vytvořit nový symbol, novou pozitivní emoci, nové silné středové uskupení,“ podotkl šéf lidovců.

Bělobrádek uvedl, že proto aby „zabránili vzniku mocenského monopolu protestního hnutí“ a nástupu extrémistů a jejich podílu na vládě s ANO, musí získat více než nutných 10 procent.

Ve vládě jsme pod tlakem koaličních partnerů přijali některá opatření, která lidem zbytečně ztrpčují životPavel Bělobrádek

Podle šéfa lidovců byla účast ve vládě přínosná, protože se jim díky tomu podařilo prosadit více než 80 procent z volebního programu. Zároveň za vládnutí zaplatili daň. „Ve vládě jsme pod tlakem koaličních partnerů přijali některá opatření, která lidem zbytečně ztrpčují život,“ řekl Bělobrádek. Konkrétně zmínil EET.

Politika se v Česku podle šéfa lidovců vyhrotila do dvou pólů: „Babiš a Antibabiš.“ Pro lidovce ale ani jeden pól není přijatelný. „Kdo je znechucen předsedou ANO, oškliví si i nás, coby koaličního partnera. Kdo je jeho fanouškem, volí jeho a nebude volit KDU-ČSL,“ poznamenal.

Proto musí vytvořit třetí „pól normální politiky“. „Neumíme silně štěpit společnost a těžit z vyvolávání prudkých emocí, jako Václav Klaus, Miloš Zeman. Ale jsme silou, která představuje stabilitu, jistotu a soustředí se na reálné problémy.“ Bělobrádek proto věří, že Češi, kteří rádi vyvažují, si koalici zvolí jako alternativu.