Inscenace finského režiséra Maksima Komarova se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů.

Inscenace propojuje akrobaci i s magií.

Inscenace propojuje akrobacii s magií.

FOTO: Novinky

Magie a nový cirkus

Režisér zkombinoval magii s prvky nového cirkusu, proto show slibuje nové prvky, které diváci nikdy předtím neviděli. „Je tam spousta výstupů a jednotlivých scének. Budeme lítat na jevišti, a to ne za pomoci našeho náčiní. A také tam uvidíte břichomluvectví,“ slibuje překvapení akrobat Daniel Komarov, který tvrdí, že se břichomluvectví dá naučit.

Můžeme se těšit i na břichomluvectví.

Můžeme se těšit i na břichomluvectví.

FOTO: Novinky

Čarovat se členové souboru museli naučit až při trénovaní této inscenace. „Bude tam třeba mikromagie, což je magie s malými předměty,“ naznačuje Komarov.

Úspěch stojí na důvěře

Jednou ze členek souboru je i herečka Anna Schmidtmajerová, která během sedmdesátiminutového vystoupení zpívá, čaruje, létá i hraje. Jednou z nejnáročnějších scén je závěsná akrobacie na šátcích, po kterých šplhají všichni členové. „Pro nás je to nový druh koncentrace. Jsme zvyklí se vzájemně podporovat a ochraňovat například na naší klasické houpačce, ale tohle je jiné. Musíme se hodně vnímat, nejen že na sebe koukáme, ale i pocitově. Je to hodně o koncentraci a o důvěře,“ řekla Novinkám.

Divákům se ale tají dech hlavně u „houpačky”, kdy umělci lítají vzduchem do všech stran a skáčou dvojitá salta dopředu i dozadu. „To je hodně nebezpečné a vyžaduje to mnoho hodin koncentrovaného tréninku,” svěřil Komarov.

Akrobati skáčkou i dvojitá salta.

Akrobati skáčou i dvojitá salta.

FOTO: Novinky

Cirk La Putyka uvede do prázdnin v pražských Holešovicích a prostorách Jatka 78 pouze osm představení. Na další se chystají až v září.