V Karlovarském kraji byly ráno teploty lehce nad nulou, na horách okolo minus dvou stupňů. Mokrý sníh padá i v nižších polohách, v Sokolově nebo Chebu. Na Božím Daru jsou silnice zasněžené s vyjetými pruhy.

Podle předpovědi by v Karlovarském kraji měly teploty stoupnout na dva až pět stupňů, na horách zůstanou okolo bodu mrazu. Na vznik námrazy na horách proto upozorňují i silničáři.Sněží ráno také v Plzeňském kraji, řidiči by proto měli věnovat řízení zvýšenou pozornost. Sníh nebo déšť se sněhem padají téměř v celém regionu, včetně dálnice D5. Sníh ale většinou hned taje. Drží se pouze ve vyšších polohách na Šumavě, kde už také museli vyjet do terénu silničáři, řekl dispečer krajské správy a údržby silnic Jiří Slapnička.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

"Sníh se drží na Šumavě v nadmořské výšce tak nad 600 metrů. Šumavští kolegové svůj region znají a s takovou možností počítají, takže si vždycky nechávají pár sypačů připravených i v dubnu, kdyby se sněžení vrátilo," řekl dispečer.

Ostatní vozy už silničáři z výbavy na zimní údržbu přezbrojili na letní provoz. "Sněží i v ostatních částech kraje, ale zem už je přece jen trochu ohřátá a sníh se na ní nedrží," doplnil dispečer.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Silničáři přesto upozorňují řidiče na sněžení v celém kraji. Silnice jsou po něm mokré, místy se tvoří slabá sněhová břečka.