Skopeček, který dříve vyučoval ekonomii a hospodářskou politiku na VŠE, bude členem rozpočtového výboru. V roce 2006 působil jako poradce tehdejšího prezidenta Václava Klause, spolupracuje s ním dodnes. Skopeček například odmítá přijetí eura v ČR.

Nový poslanec je rovněž zastupitelem Středočeského kraje a města Hořovice. V roce 2014 byl zvolen předsedou ODS Středočeského kraje. V středních Čechách také povede kandidátku do podzimních sněmovních voleb.

„Konec volebního období bude jistě přehlídkou populistických předvolebních návrhů ze strany naší agro-socialistické vlády. Mám ambici přijít s vlastními návrhy snižujícími daňovou zátěž našich občanů. Slyšeli jsme například od hnutí ANO, že chce snižovat daně. Tak jim poskytnu příležitost, aby se jim to podařilo ještě v tomto volebním období,“ uvedl na tiskové konferenci Skopeček.

Původně měl mandát připadnout Martinu Kupkovi, který byl prvním náhradníkem, ten se ale křesla ve Sněmovně vzdal, protože se chce věnovat regionální politice. Kupka je zastupitel a náměstek středočeské hejtmanky.

Ing. Adolf Beznoska

Ing. Adolf Beznoska

FOTO: koláž Novinky s použitím www.psp.cz