Králová nejdříve rozhodla, že není podjatá, proti tomu ale podalo státní zastupitelství nedávno stížnost. Soudkyně tedy nechce do verdiktu městského soudu pokračovat.

Kromě Nečase je obžalovaná jeho manželka Jana Nečasová (dříve Nagyová) a bývalý úředník Roman Boček. Podle obžaloby zařídili uplacení tří poslanců funkcemi ve firmách, Nečasová k tomu údajně neodvedla daň z luxusních darů.

Žalobce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Rostislav Bajger, který případ dozoruje, Právu řekl, že námitka podjatosti souvisí s kauzou údajného zneužití Vojenského zpravodajství.

Soudkyni odebrali spis

V případu je Nečasová rovněž obžalovaná, Nečas vystupuje jako svědek. Další obvinění jsou tři vysoce postavení vojenští důstojníci.

Králová čtveřici opakovaně zprostila obžaloby, až jí po námitce obžaloby nadřízený soud spis odebral. Důvodem je zejména údajně nekritické hodnocení důkazů.

„Argumentaci (soudu) jsme převzali a postup, který soudkyně uplatnila v jiné věci, v nás vzbuzuje obavu, že by tady nemuselo být rozhodování nestranné,“ řekl Právu Bajger.