„Dnes v dopoledních hodinách učinil můj náměstek Lubomír Bokštefl nešťastné prohlášení při on-line rozhovoru se zpravodajským serverem  Aktuálně.cz,” uvedl v úterý ve svém prohlášení Mládek.

Chyba podle něj byla na straně vedoucího oddělení komunikace jeho resortu Proroka, který před mediálním vystoupením neposkytl Bokšteflovi dostatečnou přípravu a podporu.

„Rozhodl jsem se proto, že pana Romana Proroka odvolám ke dni 15. 2. 2017 z funkce ředitel Odboru komunikace a marketinku MPO a panu náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi jsem vyslovil důtku za toto prohlášení,” dodal Mládek s tím, že na sebe bere odpovědnost za své podřízené.

Prohlášení zveřejnil i na svém profilu na twitteru.

Důtka po třech dnech ve funkci

Ještě odpoledne přitom Mládek Novinkám tvrdil, že výrok byl myšlen v nadsázce.

Bokštefl na dotaz, proč nejsou v ČR stejné ceny jako v Polsku, odvětil: „Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku – odjeďte do Polska.”

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (vlevo) s Lubomírem Bokšteflem

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (vlevo) s Lubomírem Bokšteflem

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Dodal, že zmiňované nízké ceny v Polsku nejsou pro všechny a jsou patrně marketingovým tahem polského operátora. Operátoři v ČR mají podle náměstka jedny z nejlépe vybavených sítí v Evropě a to prý pochopitelně něco stojí. „Na druhé straně konkurenční prostředí u nás není tak silné, aby tlačilo ceny dolů,” připustil

Ve funkci je Bokštefl pouze tři pracovní dny, předtím pracoval jako poradce pro oblast elektronických komunikací. Spekulovalo se o tom, že mu ministr podepsal jmenovací dekret, protože Václav Moravec chtěl pro svůj pořad účast některého z náměstků MPO. Bokštefl ovšem tuto verzi v neděli ve vysílání popřel. Prý jde o náhodu.