Do stanice metra dlouhodobě zatékalo a dopravní podnik (DPP) ji proto chce za 145 miliónů korun opravit. S rekonstrukcí se začalo již loni, kdy bylo demontováno obložení stěn.

Takzvané tvarovky po rekonstrukci ve stanici na stěnách i sloupech zůstanou. Kromě izolací budou opraveny povrchy stěn a stropů. Vymění se sklo na bocích sloupů, které nahradí vysokopevnostní keramika, a také osvětlení.

Kromě izolací budou opraveny povrchy stěn a stropů. Vyměněno bude sklo na bocích sloupů, které nahradí vysokopevnostní keramika, a také osvětlení.

Kromě izolací budou opraveny povrchy stěn a stropů. Vymění se sklo na bocích sloupů, které nahradí vysokopevnostní keramika, a také osvětlení.

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Náhradní dopravu budou zajišťovat autobusy číslo 137 a 149 od stanice Nové Butovice.

Schéma náhradní dopravy v okolkí stanice

Schéma náhradní dopravy v okolí stanice

FOTO: DPP

Zavedena navíc bude autobusová linka 153, která pojede z Knížecí přes Malvazinky, U Waltrovky a Jinonice na Vidouli. Na lince 137 bude zrušena zastávka na Vidouli a mezi zastávkami U Waltrovky a Jinonice budou nově zastávky U Waltrovky a U Trezorky. Přesunuty budou také zastávky autobusů Jinonice a Hutmanka.

Obložení stěn bylo demontováno

Obložení stěn bylo demontováno.

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Podnik chce také rekonstruovat stanici Skalka, v ní by ale provoz nebyl zastaven. Další stanice, které potřebují opravu, jsou na trase A Jiřího z Poděbrad, Flora a Želivského. DPP chystá i rekonstrukce stanice metra C Opatov.

Video

„Kbelíkové opatření“ řeší už více než půl roku tekoucí vodu ve stanici Můstek A; zdroj: Novinky.cz

Problémy se zatékáním nejsou v pražském metru pouze v Jinonicích, ale třeba i na Můstku. [celá zpráva]