Babiš by do nových budov chtěl nejdříve sestěhovat zaměstnance ministerstva financí a podřízených institucí. „Myšlenka je postavit obrovský kancelářský komplex v Letňanech, kde by mohlo pracovat 10 až 11 tisíc lidí. Mohlo by tam sedět nejen všech 6715 úředníků ministerstva financí a jeho podřízených organizací, ale výhledově by se tam mohly přestěhovat další resorty a úřady,“ uvedl Babiš Právu.

Podle něj nyní lidé z jeho ministerstva a z podřízených organizací sedí ve 38 budovách na víc než 201 tisících metrech čtverečních, z toho kancelářských prostor je 76 tisíc metrů.

„Sestěhování by dávalo smysl i proto, že bychom mohli využít spousty synergií – úřady by byly pohromadě, komunikace a logistika by byly účinnější, ušetřili bychom na energiích a na úklidu, ostraze a v řadě dalších oblastí,“ řekl Babiš.

Až šest miliard

Podle ministra by čtvrť byla pohodlnější nejen pro zaměstnance, ale i pro návštěvníky, kteří by nemuseli obíhat řadu různých úřadů na různých adresách po hlavním městě, ale dopravili by se k nim metrem. Výhodné by to prý bylo i pro ministry. „V Paříži mají také jeden věžák, ve kterém sídlí několik resortů,“ poznamenal.