„Proč Las Vegas? Tam je také stejně jako tady hodně barevných světel, tak jsme to spojili a těšíme se na to. Loni se nám to osvědčilo. Barevné efekty vypadají na vodě hezky,“ vysvětlil důvod akce předseda České otužilecké unie Vladimír Komárek s tím, že skupinka odvážlivců se skládá z osmi mužů a tří žen a všichni jsou to zkušení otužilci.

Otužilci si na hlavách zapalovali i prskavky.

Otužilci si na hlavách zapalovali i prskavky.

FOTO: Novinky

Nikdo není nemocný

I když jsme v polovině prosince, venkovní teplota je více než příznivá. „Jsou čtyři stupně a voda má tak pět a půl stupně, takže je to v pohodě, mohlo by to být chladnější,“ řekl Novinkám Komárek a dodal, že tentokrát skupina nehodlá plavat žádnou trasu, chtějí se jen ve vodě poveselit a užít si barevná světla.

Po deseti minutách strávených ve studené vodě ale prý nikdo nebude nemocný, naopak. Nejen podle Komárka, ale i podle odborníků má otužování příznivý vliv na lidské zdraví, zvyšuje odolnost organismu a přispívá k dobré náladě.

To potvrdil i jednapadesátiletý otužilec Kamil Procházka. „Otužováním se zabývám už asi 12 let. Jsem mnohem méně nemocný a mám skvělou náladu,“ uvedl. I když je voda studená, tělo si na to podle něj asi po dvou minutách pod hladinou zvykne.